پخش عمده رک و تجهیزات جانبی رک

پخش عمده رک و تجهیزات جانبی رک

بهترین قیمت فروش عمده رک دیواری شبکه و رک ایستاده شبکه و تجهیزات جانبی شبکه (پچ پنل و...)  فروش ویژه در سایت خرید عمده، مرکز پخش عمده رک شبکه انواع رک ایستاده : رک 14 یونیت عمق 60، رک 14 یونیت عمق 80، رک 16 یونیت عمق 60، رک 16 و...

رک و تجهیزات جانبی 

خرید عمده رک سرور - فروش تمامی تجهیزات پسیو شبکه

رک شبکه انواع مختلفی دارند، مثل رک مخصوص دیوی آر دارای سینی که دارای قابلیت نصب فن و  قفل می باشد. به طور کلی رک شبکه یک جعبه فلزی است که تجهیزاتی مانند دی وی آر ،سرور، روتر، مودم، فایروال و … را در آن قرار می گیرد. هدف از این کار جلوگیری از آسیب دیدن تجهیزات شبکه و تامین امنیت قطعات است.

پخش عمده رک و تجهیزات جانبی رک


رک چیست و کاربرد رک در شبکه چیست؟

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که رک شبکه چیست و یا یک رک شبکه چه کاربردی دارد؟ همانطور که پیشتر نیز گفته شد هدف اصلی استفاده از رک شبکه تامین امنیت قطعات می باشد اما افزایش نظرم و زیبایی شبکه نیز از جمله مزایای دیگر استفاده از انواع رک های دیواری، ایستاده و ... است.

رک ها توسط واحد ارتفاع به نام یونیت (unit) اندازه گیری می شوند.. هر یونیت معادل ۴٫۴۴۵ سانیتمتر یا سه سوراخ در آداپتور های کناری آن می باشد. به بیانی دیگر برای انتخاب یک رک باید ارتفاع موردنیاز آن را با توجه به قطعاتی که قرار است داخل آن قرار بگیرند محاسبه نمود. همچنین لازم به ذکر است که ارتفاع کلی رک به سانتیمتر بیان می شود که از پایین رک یا سطح زمین تا سقف رک محاسبه می شود.

رک دیواری

یکی از انواع رک های شبکه، رک هایی هستند که همانند یک کابینت به دیوار متصل می شونند. این رک ها اغلب دارای ارتفاع ۵، ۶، ۷، ۹ یونیت هستند. رک دیواری شبکه مدل 3U در عمق 40 سانتیمتر و ارتفاع ۲۵ و عرض ۴۰ سانتیمتر می باشد و طبق سایز استاندارد و در بازار تجهیزات شبکه 3 یونیت می باشد ، این رک با بدنه ی مقاوم از جنس فلز و رنگ الکترواستاتیک ضدخش است و به همین دلیل محوبیت زیادی در بین متخصصان شبکه و استفاده در پروژه های شبکه کوچک دارند.

برای ایجاد گردش هوا در داخل رک، به طور معمول برش هایی بر روی بدنه فلزی رک توسط کارخانه سازنده ایجاد شده است. همچنین در برخی کالاها ممکن است فن هایی نیز با هدف بهبود چرخش جریان هوا وجود داشته باشند.